Wpis nr 201 (198 z 430) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

I Konkurs Recytatorski Przedszkolaka Lokomotywa co rymy skrywa

15.02.2017, 10:28:56

I Konkurs Recytatorski Przedszkolaka ,,Lokomotywa co rymy skrywa”

Integracyjne Przedszkole Publiczne Nr 3 w Kraśniku ogłasza I Konkurs Recytatorski Przedszkolaka. Do udziału zapraszamy wszystkie chętne dzieci z naszego przedszkola. Gwarantujemy wesołą zabawę i moc wygranych nagród.

Regulamin konkursu recytatorskiego:

1. Cele konkursu:

• zachęcanie do wspólnego czytania z dzieckiem literatury polskiej, w tym poezji dla dzieci;

• kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich;

• wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności;

• dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich;

• uwrażliwianie na piękno otaczającego świata, przyrody zawartych w utworach literackich;

• przyjemnie spędzony czas wolny rodziców z dzieckiem;

• wzmacnianie więzi uczuciowej między członkami rodziny.

2. Warunki uczestnictwa:

• w konkursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym;

• każda grupa przedszkolna może zgłosić dowolną liczbę przedszkolaków, które do udziału w konkursie są przygotowane przez mamę (tatę, babcię, dziadka, ciocię, ...)

• zgłoszenie udziału dziecka w konkursie dokonuje rodzic nauczycielowi prowadzącemu daną grupę wypełniając jednocześnie „kartę uczestnictwa w konkursie recytatorskim” w terminie do 10 marca;

• dzieci recytują dowolnie wybrane wiersze z polskiej literatury dziecięcej;

• konkurs odbędzie się 22 marca 2017r. od godz. 15.30.

3. Jury:

• komisję konkursową powołują organizatorzy- w jej skład wchodzą trzy osoby;

• decyzja komisji jest niepodważalna.

4. Kryteria oceny:

• na ocenę recytacji mają wpływ następujące elementy :

• dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie;

• poprawne i płynne deklamowanie;

• kontakt ze słuchaczem;

• ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu).

5. Nagrody:

• dla każdego przewidziano nagrody;

• wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie;

• ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu konkursu;

• wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej przedszkola.

Konkurs organizują nauczycielki wychowania przedszkolnego w składzie: Ewa Nowak, Anna Mazur, Dorota Skrzat.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

kr1702b.jpg