Wpis nr 216 (213 z 430) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Przywitanie wiosny

22.03.2017, 09:10:11

21 marca kończy się astronomiczna zima i rozpoczyna wiosna. Zgodnie więc z tradycją wszystkie przedszkolaki wspólnie pożegnały zimę i przywitały długo oczekiwaną wiosnę.

Na kilka dni przed uroczystym pożegnaniem zimy przygotowaliśmy Marzannę – słomianą kukłę w kolorowym przebraniu, symbolizującą odchodzącą zimę. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się w przed przedszkolem aby wspólnie przemaszerować z kolorowymi wstążkami po osiedlu. Następnie na ogrodzie przedszkola dużym kołem otoczyliśmy Marzannę i wierszami oraz piosenkami przekonaliśmy zimę, by odeszła i już nie wracała. Tym samym zaprosiliśmy wiosnę, by zajęła miejsce odchodzącej zimy.

002pw17b.jpg

Zdjęcia