Wpis nr 296 (293 z 428) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

KONCERT MUZYCZNY – CO BY BYŁO GDYBY…

26.02.2019, 07:51:03

Dnia 25 lutego nasze przedszkole odwiedzili wspaniali muzycy, którzy zaprezentowali przedszkolakom różne utwory muzyczne. Ich myślą przewodnią było bezpieczeństwo i zdrowy styl życia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie poprzez zabawę, wspólny śpiew i grę na instrumentach. Od dawna wiadomo, że muzyka jest wszędzie, a kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych. Dzięki koncertom muzycznym dzieci mogą przenieść się do krainy muzyki. Taka forma wychowania przez sztukę sprawia, że dziecko staje się widzem na koncercie, a przez to kształtuje preferencje muzyczne oraz umiejętności właściwego zachowania się na uroczystości. Wprowadzanie w świat muzyki jest dobrym sposobem na kształtowanie i zaspokajanie potrzeb estetycznych dzieci.

006km19sb.jpg

Zdjęcia