W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa I - Wesołe tygryski

Wrzesień

Ruch to zdrowie - każdy maluszek się o tym dowie.

Ruch, jest tym rodzajem wysiłku fizycznego, który bardzo korzystnie wpływa na rozwój naszych dzieci. Mało kto, zdaje sobie sprawę, jak ważna jest dla dziecka aktywność fizyczna oraz jak bardzo wpływa ona na rozwój naszego malucha. Ruch jest bardzo korzystny dla naszych pociech. Zarówno w sferze związanej z medycznymi aspektami rozwoju jednostki, jak również ze sferą emocjonalną i społeczną.

Podczas zajęć ruchowych z panią Jolą dzieci z grupy „Wesołe Tygryski” ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową, wyczucie przestrzeni, pokonywały tor przeszkód. Przedszkolaki z ogromną chęcią i zaangażowaniem wykonywały zadania prezentowane przez nauczyciela – rehabilitanta. Radość na ich buziach świadczyła o tym, że zajęcia bardzo im się podobały.

Galeria

Maluszki uczą się języka angielskiego

Zajęcia z języka angielskiego w grupie „Wesołych Tygrysków” odbywają się w każdy piątek i trwają 15 minut. Nauczycielka wprowadza dzieci w świat obcego języka w sposób przyjazny i dostosowany do ich możliwości. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem biorą w nich udział. Mają możliwość: słuchania nauczyciela z jednoczesnym obserwowaniem jego gestów, mimiki, słuchania nagrań w języku angielskim; oglądania obrazków . W przypadku najmłodszych wychowanków nauczanie języka angielskiego w przedszkolu ma na celu przede wszystkim stworzenie atmosfery zabawy. Dzięki niej rozwijane są umiejętności językowe. Zajęcia te bardzo podobają się naszym maluszkom.

Galeria

Relaksacja i odpoczynek w grupie I

W naszym przedszkolu maluszki już od pierwszy dni miały okazję do odpoczynku po obiedzie – leżakowanie. Jest ono małym dzieciom szczególnie potrzebne. Na sali przedszkolnej jest zwykle głośno, dzieci są stale aktywne, podekscytowane, wciąż mają nowe zajęcia. Dlatego staramy się aby przespały się lub chociaż odpoczęły na leżaczku czy materacyku. Dorosłym wydaję, że dzieci nie są zmęczone, a to bardzo mylny wniosek. Dzieci leżakują, bo potrzebują odpoczynku, snu w trakcie dnia. Muszą zregenerować siły witalne i intelektualne. Dużym sukcesem jest to, że dziecko spędzi czas spokojnie siedząc, bo to też jest forma odpoczynku. Dzieciom, które mają trudności z zaśnięciem oferujemy oglądanie książeczek, przytulanie misia lub lalki.

Galeria

Spacery maluszków z wężem Teodorem

Spacery to bardzo ważny element procesu wychowawczego każdego dziecka – szczególnie tego najmłodszego. Podczas spaceru dziecko: poznaje otaczający je świat, spędza czas na powietrzu, uczy się zasad zachowania w grupie. Spacery to nie tylko metoda pozwalająca na zwiększenie odporności podopiecznych. Jest to także ciekawy sposób na zorganizowanie zajęć poza placówką, a dzięki temu urozmaicenie przedszkolnego rozkładu dnia.

Już na początku września maluszki wyszły na swój pierwszy spacer po tarasie przedszkolnym. Zapoznały się wtedy z pierwszymi zasadami obowiązującymi podczas wyjść z przedszkola. Każdy kolejny dzień był okazją do poznawania okolic przedszkola. Towarzyszył nam wąż Teodor, który pomagał chodzić w parach i dawał poczucie bezpieczeństwa, że nikt się nigdzie nie zgubi.

Galeria

Maluszki lubią zabawki edukacyjne

Zabawki mają bawić i dostarczać dzieciom radości. Tak przynajmniej wygląda to w grupie I. Tutaj dzieci poprzez zabawę uczą się i nawiązują relacje z rówieśnikami. Zabawki edukacyjne pobudzają wyobraźnię, a przez to inspirują i aktywizują dzieci, które samodzielnie poszukują odpowiedzi. W ten sposób przedszkolaki uczą się dostrzegać związki przyczynowo-skutkowe i rozwijają logiczne myślenie. W naszej grupie zabawki edukacyjne dostosowywane są do wieku dzieci i ich percepcji, zapewniając jednocześnie upragnioną rozrywkę. Układanki takie składają się z mniejszej ilości, ale większych części o prostych kształtach – opartych o podstawowe bryły geometryczne. Układanki kształtują u dzieci umiejętność rozróżniania i dostrzegania podobieństw.

Galeria

Wesołe Tygryski samodzielne przy jedzeniu

Biorąc po uwagę fakt, że dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego rozwoju, posiłki w naszym przedszkolu przygotowywane są z uwzględnieniem wszelkich zasad komponowania i przygotowywania żywności. Szczególną uwagę zwracamy na odpowiedni dobór proporcji składników odżywczych i energetycznych zawartych w jedzeniu. Wszelkie przeciwwskazania i wymogi dietetyczne dzieci są uwzględniane w naszym menu.

Spożywanie posiłków w grupie I odbywa się w spokojnej atmosferze, podczas której dzieci uczą się zasad dobrego zachowania się i umiejętności posługiwania się sztućcami. Zarówno nauczycielki, jak i personel pomocniczy zachęcają do kosztowania nowych dań, a w razie potrzeby pomagają dzieciom.

Galeria

Maluszki samodzielni w łazience

Okres przedszkolny szczególnie sprzyja wyrabianiu elementarnych nawyków higienicznych niezbędnych do rozwijania samodzielności, zamiłowania do czystości, dbałości o estetyczny wygląd i porządek. Higiena osobista dzieci polega przede wszystkim na wyrobieniu przyzwyczajeń sprzyjających ich zdrowiu. Do takich przyzwyczajeń należą: stała troska o czystość ciała, mycie rąk w ciągu dnia, czesanie włosów, czysty, estetyczny wygląd ubrania, prawidłowe korzystanie z umywalni i załatwianie potrzeb fizjologicznych. Już w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu maluszki dowiedziały się, gdzie w przedszkolu znajduje się łazienka, jak się z niej korzysta, gdzie należy spuścić wodę. Przy pomocy pań uczyły się myć ręce i wycierać je ręcznikiem.

Galeria

Pierwsze zajęcia w grupie najmłodszych przedszkolaków

Na codziennych zajęciach dzieci słuchają czytanych przez nauczyciela bajek i wierszy, słuchają piosenek. Dużą radość sprawiają im zabawy ruchowe oraz zabawy kołowe ze śpiewem. Chętnie uczestniczą w zajęciach muzyczno – ruchowych z wykorzystaniem płyty CD w czasie których mogą rozwijać swoje umiejętności wokalne, taneczne, ekspresję ruchową. Powodzeniem cieszą się zajęcia plastyczne podczas których maluszki rozwijają sprawność manualną, wyobraźnię twórczą, wykazują się swoją kreatywnością. Każdy dzień stanowi podstawę do wzbogacania wiadomości, zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń.

Galeria

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Chwila, z którą dziecko rozpoczyna edukację przedszkolną, jest zawsze momentem trudnym zarówno dla niego samego, jego rodziców, jak i nauczycieli. Dla każdego malucha jest to czas całkowitej zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń, który może się wiązać z utratą poczucia bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Przechodząc przez przedszkolny próg, dziecko rozpoczyna jeden z najważniejszych etapów swojego życia, a udana adaptacja jest podstawą prawidłowego rozwoju od najmłodszych lat.

Pierwsze dni w przedszkolu dla naszych małych przedszkolaków były momentem: wprowadzenia jasnych i spójnych zasad, których realizacja kontynuowana będzie przez cały okres pobytu malca w placówce, rozpoczęcia konsekwentnego przestrzegania rytuałów (serdeczne witanie się, przestrzeganie ciszy podczas poobiedniego odpoczynku, stosowaniem zwrotów grzecznościowych).

Swoją przygodę z przedszkolem maluszki rozpoczęły od oswajania przestrzeni przedszkolnej i nawiązania pozytywnych relacji w grupie przez zabawy integracyjne, tematyczne i konstrukcyjne.

Galeria

ZAMIERZENIA NA MIESIĄC WRZESIEŃ 2018

TEMATY TYGODNIOWE:

Zadania:

Wiersze na miesiąc wrzesień 2018

Piłka Dorota Gellner

Po cichutku, po kryjomu,
Wyskoczyła piłka z domu.
Hop! Hop! W górę! W dół!
Przeskoczyła świata pół.

Zatrzymała się pod płotem,
Zatańczyła z burym kotem.
Hop! Hop! Raz i dwa!
Obudziła złego psa!

Gdzie jest teraz? Pośród kaczek.
Kaczki kwaczą: kto tak skacze?

Ale piłka dalej zmyka.
Patrzcie! Wpadła do kurnika.
Hop! Hop! W górę! W dół!
Przestraszyła stado kur!

Gdy odpocząć chciała chwilę,
Siadły na niej dwa motyle.
Każdy z nich pomyślał tak:
- Jaki duży, piękny kwiat!

Biała koza, białą nóżką
potoczyła piłkę dróżką.
Pędzi piłka w stronę wiadra.
Bęc! Do zimnej wody wpadła!

- Oj! Do licha! - rzekła brzydko -
chcę do domu! I to szybko!

Choć nie miała wcale nóg,
Przeskoczyła - hop! - przez próg.
Zatrzasnęła z hukiem drzwi
i pod łóżkiem grzecznie śpi.

Koteczek -wiersz Joanny Wasilewskiej

Dzisiaj kotek na śniadanie
Miseczkę mleczka dostanie.
Już Agatka mleko wlewa.
Mały kotek jeszcze ziewa,
Ale szybko myje
Pyszczek, uszka, szyję
Łapką lewą, łapką prawą
Głośno mlaszcząc, pije mleczko
I pochlapał futereczko.
Znowu kotek myje
Pyszczek, uszka, szyję
Nie zapomniał o dwóch łapkach.
Bardzo chwali go Agatka.
Jak to dzieci zobaczyły,
Też dokładnie się umyły


Piosenki na miesiąc wrzesień 2018

Jestem sobie przedszkolaczek

Jestem sobie przedszkolaczek,
nie grymaszę i nie płaczę,
na bębenku marsza gram,
ram tam tam, ram tam tam.

Mamy tu zabawek wiele,
razem bawić się weselej,
bo kolegów dobrych mam,
ram tam tam, ram tam tam.

Mamy klocki, kredki, farby,
to są nasze wspólne skarby,
bardzo dobrze tutaj nam,
ram tam tam, ram tam tam.

Kto jest beksą i mazgajem,
ten się do nas nie nadaje,
niechaj w domu siedzi sam,
ram tam tam, ram tam tam.

My jesteśmy kotki dwa

1.My jesteśmy kotki dwa,
każdy z nas dwa uszka ma. / 2x
A-a-a, kotki dwa,
każdy z nas dwa uszka ma.

2.My jesteśmy kotki dwa,
każdy z nas dwa oczka ma. / 2x
A-a-a, kotki dwa,
każdy z nas dwa oczka ma.

3.My jesteśmy kotki dwa,
Każdy znas wąsiki ma. /2x
A-a-a, kotki dwa,
każdy znas wąsiki ma.

4.My jesteśmy kotki dwa,
każdy z nas pazurki ma. /2x
A-a-a, kotki dwa,
każdy z nas pazurki ma.

5.My jesteśmy kotki dwa,
każdy z nas dwie łapki ma. /2x
A-a-a, kotki dwa,
dzieci-kotki, cha, cha, cha.


  1. kliknij aby przejść Październik 2018

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.