Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 3 w Kraśniku

Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować
i współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć
i wyobrażać sobie lepszy świat Robert Fulghum

Przedszkole pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą realizując obowiązujący program wychowania przedszkolnego przygotowując dzieci do podjęcia nauki szkolnej w klasach integracyjnych w szkołach masowych.

1. Nasze grupy
  2. O przedszkolu
  3. Dla rodziców

Grupa 5 - KOLOROWE MISIE

Każdy chwat sprząta świat

Przedszkolaki z naszego przedszkola po raz kolejny przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „Każdy chwat sprząta świat” organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku. W miesiącu wrześniu zostało przeprowadzonych szereg działań mających na celu kształtowanie postaw proekologicznych.

Aby pokazać naszym wychowankom, że odpady można wykorzystać w różny, niekonwencjonalny sposób zaproponowałyśmy dzieciom ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem plastikowych kubeczków oraz papieru do wycierania rąk. W zabawach matematycznych wykorzystałyśmy liczmany w postaci nakrętek plastikowych, jak i rolek po papierze toaletowym, kubeczków plastikowych. Na zajęciach plastycznych stworzyliśmy EKO-LUDKA z pudełek tekturowych, woreczków foliowych, nakrętek, pudełek po chusteczkach higienicznych, plastikowych butelek pokazując iż odpady możemy wykorzystać jako surowiec wtórny.

20 września dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki ochronne oczyszczały z zanieczyszczeń najbliższą okolicę – ogród przedszkolny. Głównym celem podjętych działań było wyjaśnienie najmłodszym konieczności dbania o środowisko naturalne.

Bieganie łączy pokolenia

Bieganie łączy pokolenia- pod takim hasłem odbyła się w Kraśniku impreza promująca sport i zdrowie. W poszczególnych grupach wiekowych startowali starsi i młodsi zawodnicy. Nie zabrakło również dzieci z naszego przedszkola. Dzielni zawodnicy swój bieg zakończyli uzyskaniem medali. Serdecznie gratulujemy.

Ogólnopolski dzień przedszkolaka.

Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Po przywitaniu się, dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Obchody „ Dnia Przedszkolaka” zakończyły się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek".

Galeria Galeria

Ruch

Ruch jest jedną z najważniejszych potrzeb rozwojowych dziecka. Jest nieodzownym elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności, postaw i umiejętności, a także kształtowania nawyków w przyszłości. Poprzez prowadzenie ciekawych i urozmaiconych zestawów ćwiczeń i zabaw gimnastycznych, powoli, ale systematycznie zaczynamy wprowadzać dzieci w nieskończony skarbiec ruchów.