Grupa 5 - Krasnalki z leśnej polanki

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 1

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 1 - spotkanie z panią bibliotekarką. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania, odpowiadały na zadawane im pytania dotyczące przeczytanych treści, rozwijały swoje procesy myślenia i pamięci. Było wesoło i zabawnie. Na zakończenie zaproszono dzieci do zabawy przy tablicy multimedialnej.

Panie bibliotekarki zachęcały przedszkolaków do korzystania ze zbiorów bibliotecznych; przedszkolaki obiecały, że wrócą tu z rodzicami.

Zajęcia w sali doświadczania świata

Zajęcia w sali doświadczania świata - W świecie przyrody - Zima. Dzieci miały możliwość rozwijać swoją wielozmysłową aktywność poprzez dostarczone bodźce sensoryczne: dotyk, smak węch, słuch.

Zajęcia z elementami metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Zajęcia z elementami metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Dzieci wykonywały ćwiczenia indywidualnie i w parach, wzajemnie integrowały się podczas masażyku relaksacyjnego w rytm muzyki klasycznej, obniżały swoje napięcie mięśniowe organizmu poprzez masaż brzucha na dużej piłce kolczatce. Jednak najwięcej atrakcji przyniosło dzieciom pokonywanie toru przeszkód (różnego rodzaju powierzchnie, slalom, tunel, przejście po ławeczce)...

Dzień babci i dziadka

W dniu 10.01.2019 roku „Krasnalki z leśnej polanki” gościły w przedszkolu swoje babcie i dziadków. Z tej okazji zaprezentowały „Jasełka bożonarodzeniowe”. Swój występ uświetniły wierszem i piosenką dla babci i dziadka. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Wśród zaproszonych gości powitaliśmy księdza Proboszcza tutejszej parafii.

Dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i pomocą przyczynili się do uświetnienia uroczystości.

Ciekawe wydarzenia w grupie w miesiącu grudniu 2018r:

Zamierzenia opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczne na miesiąc STYCZEŃ:

TEMATYKA tygodniowa:

ZADANIA:

1. Piosenka na miesiąc styczeń:

„Na Dzień Babci i Dzień Dziadka” - słowa Urszula Piotrowska

I. Jaki prezent wręczyć babci?
Co spodoba się dziadkowi?
Przecież im nie kupię kapci!
Kto najlepszą zna odpowiedź?
Styczeń śmieje się wesoło
I ozdabia ziemię szronem:
Teraz błyszczą skarby wkoło Na prezenty przeznaczone.

Ref: Na Dzień Babci i Dzień Dziadka
życzeń moc w śniegowych płatkach.
Gra orkiestra sopelkowa,
Bo dziś każdy chce świętować.
Na dzień Babci i Dzień Dziadka
Szyby stoją w białych kwiatkach.
Mróz łagodzi swe zwyczaje
I cieplejszy się wydaje.

2. Wiersz na miesiąc styczeń: „Mapa zimy” – Dorota Gellner

To jest MAPA ZIMY
Białe góry i doliny,
Białe wyspy, oceany,
Białe rzeki, i wulkany.
Białe morza,
Kontynenty,
W białą bajkę
Świat zaklęty.
A na mapy samum środku
Siedzę ja –
Na białym schodku.
Marznę aż po czubek
I się zmieniam w Eskimosa!

1. kliknij aby przejść Luty 2019
  2. kliknij aby przejść Grudzień 2018