Grupa 6 - Bączki z leśnej łączki

Spotkanie z Pszczelarzem

W październiku w naszym przedszkolu w grupie V i VI gościliśmy pana, który na co dzień pracuje z pszczołami. Dzieci zdobyły cenne informacje i usłyszały wiele ciekawych rzeczy o życiu pszczół, ich zwyczajach i znaczeniu w przyrodzie. Utrwaliły wiadomości o tym, jak powstaje miód i jakimi pracowitymi owadami są pszczoły. Przedszkolaki z radością wypowiadały się na temat miodu i jego smaku.

Mogły z bliska obejrzeć przyrządy i strój pszczelarza (nawet przymierzyć). Na koniec odbyła się degustacja miodu przyniesionego przez gościa, który wszystkim bardzo smakował.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie, które przyniosło dzieciom dużo radości, ale również poszerzyło wiedzę o życiu pszczół.

Marchewka królową warzyw

3 października 2018r. Bączki z leśnej łączki bawiły się na urodzinach Marchewki. Wszystkie ubrane w pomarańczowe stroje przyswajały wiadomości o tym, jakże bogatym w witaminy, jest to warzywo. Nie obyło się od zabaw tańców, zagadek. Uwiecznieniem dnia było przygotowanie i konsumpcja bogatego w witaminy soku marchewkowo – jabłkowo – bananowego. Nie dość, że pyszny to jeszcze zdrowy. Marchewka królową warzyw

Wycieczka na wystawę grzybów

5 października 2 grupy sześciolatków pojechały autokarem do Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Kraśniku na coroczną wystawę świeżych eksponatów grzybów jadalnych na żywo zobaczyć wiele gatunków grzybów, wystawionych tak jakby naprawdę rosły w lesie. Właśnie stamtąd zostały przywiezione razem ze ściółką leśną, poustawiane i podpisane. Dzieci podziwiały dorodne prawdziwki, podgrzybki, maślaki i kozlarze, ale też piękne niebezpieczne muchomory. Oprócz tego można było obejrzeć prezentację multimedialną . Wystawa była bez wątpienia ciekawą lekcją poglądową dla dzieci. Dla większości z nich to jedyna okazja do obejrzenia tak różnych gatunków grzybów w jednym miejscu i w przyszłości z sukcesem i bezpiecznie uczestniczyć w grzybobraniu.

Czas konkursów plastycznych

Ostatni okres to czas konkursów plastycznych organizowanych w naszym mieście. Na wszystkie propozycje konkursowe odpowiedziały dzieci z grupy Bączki z leśnej łączki. W piątek 5 pazdziernika 2018 r, odbyły się rozstrzygnięcie: - Pszczoła to skarb, a także Polska w oczach dziecka. W pierwszym konkursie nagrodzona została Aleksandra Kumanowicz, a w konkursie patriotycznym – Anna Gnyszka – Muramoto. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom i życzymy kolejnych sukcesów.

Zamierzenia na miesiąc PAŹDZIERNIK 2018

TEMATYKA:

Zadania:

Piosenki na miesiąc PAŹDZIERNIK 2018

Jesienny pociąg

Stoi pociąg na peronie. Żółte liście ma w wagonie i kasztany, i żołędzie – dokąd z nimi jechać będzie, dokąd z nimi jechać będzie?

Ref.: Przed siebie, przed siebie wprost! Przez mokry, deszczowy most! Przed siebie, przed siebie w dal! Na pierwszy jesienny bal!

2. Rusza pociąg, sapiąc głośno. Już w przedziałach grzyby rosną, a na półce wśród bagaży leży sobie bukiet z jarzyn. Rusza pociąg, sapiąc głośno!

Ref.: Przed siebie…

3. Pędzi pociąg lasem, polem, pod ogromnym parasolem. Wiezie rynny i kalosze, i owoców pełne kosze. Pędzi pociąg lasem, polem!

Ref.: Przed siebie… 3x

Polka tramblanka

. Oj, zagrajcie nam poleczkę. poleczkę, poleczkę, oj, potańcujem troszeczkę. bis Oj zagrajcie nam poleczkę, oj, potańcujem troszeczkę.

2. Dobra poleczka, bo skoczna, bo skoczna, bo skoczka, ale najlepsza z Opoczna. bis Dobra poleczka, bo skoczna, ale najlepsza z Opoczna!

1. kliknij aby przejść Listopad 2018
  2. kliknij aby przejść Październik 2018