Grupa 6 - Bączki z leśnej łączki

Dzień Przedszkolaka u Bączków z leśnej łączki

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018 przypadł 20 września - czwartek. To święto ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno - 13 września 2013 roku. Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola z różnych regionów kraju oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Najważniejszym jest aby w tym dniu dostarczać najmłodszym radości.

W wielu przedszkolach przygotowywane są specjalne atrakcje dla dzieci.

Nasze przedszkolaki także przyłączyły się do obchodów tego święta. Baczki z leśnej łączki świętowały ten dzień poprzez szereg różnych zabaw: muzycznych, ruchowych, plastycznych. Kolorowa chusta animacyjna, ogromny tunel czy tor przeszkód z trampoliną to tylko nieliczne atrakcje tego dnia. Najważniejszą, jak zawsze, była wspólna zabawa, integracja wszystkich dzieci, które jak niemal ,,mała rodzinka” czują się w swoim towarzystwie.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018: list od Rzecznika Praw Dziecka

Z okazji święta przedszkolaków, Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak, napisał list, skierowany zarówno do dzieci, jak i ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Najmłodszym życzy m.in. radości z poznawania siebie i świata. Słowa do nauczycieli wiążą się ze znaczeniem edukacji wczesnoszkolnej, a także prawami i potrzebami małych dzieci. Rodzicom życzy, by mieli poczucie, że przedszkole to bezpieczne i sprzyjające rozwojowi miejsce.

Przedszkolakom życzymy tego, by ciągle odkrywali świat z wielką ciekawością!

1. kliknij aby przejść Październik 2018